Az oldal használatával elfogadja hogy a oldalunkon cookiekat használunk annak érdekében, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk Önnek.

A likőr az élvezeti szeszfogyasztás egyik legkeresettebb képviselője

Az élvezeti szeszfogyasztás kezdete nagyjából a XI. század környékére datálható, amikor is az első fűszerekkel és gyógynövényekkel ízesített likőr megjelent. Sokan hajlamosak összemosni az eredetét a gyógyszerészeti célból készített, többnyire ihatatlanságuk okán ízesített nedűkkel, ám a két fajta története abszolút nem egyezik.

Édessége és nem mindennapi ízjegyei tették és teszik ma is roppantul népszerűvé.

A likőr a nők itala?

Ez az egyik legtöbbet ismételt előítélet, ami a nedűvel kapcsolatban fel-felbukkan. Mondjuk alapja ténylegesen akad az elgondolásnak, aminek a forrása a múltban keresendő. Visszatérve kicsit a történelem hasábjaira, a XI. században óriási kincsnek számított az olyan alkoholos ital, ami édessége, ízessége miatt az ízlelőbimbókat is megörvendeztette. Nem csoda tehát, hogy erre a különlegességre előbb a nemesi réteg hölgytagjai, majd később a polgárság női is rákaptak. De nem érdemes azt gondolni, hogy a likőr megmaradt a gyengébbik nem kedvencének. A középkori diplomaták például nyíltan szerették önmagukat kényeztetni ezzel az italremekkel, és a vendéglátóiktól jóformán el is várták, hogy ismerjék a kevéssé titkolt alkoholvágyaikat.

Úgyhogy bár a hölgyek valóban ráéreztek az édesített nedű kívánatos ízére, de végül mindkét nem tagjai között óriási, máig tartó sikert aratott.

A likőr csak gyógynövényes áztatással készülhet?

Korántsem. Napjainkban a választék széles spektrumot jár be. Bár továbbra is felfedezhetőek a palettában fűszeres, gyógynövényes variációk, ám a likőr kínálat folyamatosan bővül, mind több kortyolható ízjegyet megtestesítve.

Tartalomhoz tartozó címkék: likőr likőr vásárlás