A cefréje is jellegzetes, lévén legalább 51%-ban kukoricát kell tartalmaznia.
A bourbon whiskey 2-300 összetevőt egyesít?
Egyes kémiai analízisek szerint, igen. Természetesen, ahogy fentebb is említettük, a cefre fő alkotója a kukorica. Viszont a lepárlási, érlelési folyamatok során számtalan ízanyag, azaz alkotó szabadul fel. Vagyis bár látszólag egy adott alap adja a nedű karakterét, ez valójában ennél jóval bonyolultabb és szó szerint, összetettebb folyamat végeredménye.
Az ital íze nagymértékben függ az etanolon kívül jelenlévő alkoholoktól és kozmaolajoktól. Utóbbiak sok fejfájást okozhatnak a készítőknek, hiszen kesernyés, rossz ízük problémák forrásaivá válhatnak, vagyis a nagyfokú jelenlétük hibának számít. Igaz a lepárlás során igyekeznek tőlük megszabadulni, bár az amerikai lepárlók az utólagos szűrésre szavaznak többnyire. Szűrőközegnek homokot, kavicsot, faszenet vagy vásznat alkalmaznak.
De ez még nem minden. A kívánt ízhatást a tölgyfahordó is befolyásolhatja, mégpedig többek között a benne található tölgyfalakton. Ez az anyag erőteljesen kókusz ízű, vagyis egy cseppet sem kívánatos az ízletes nedű szempontjából.
Az tehát, hogy végül milyen nedű kerül a palackokba, nem kis odafigyelést, kémiai, szakmai jártasságot igénylő munka végeredménye.
A bourbon whiskey a leghíresebb „amerikai”?
Tulajdonképpen igen. Bár még találni jó pár ismert, elismert típust, a kevésbé nevesekről nem is beszélve, de ez az a fajta, ami világot átívelő hírnévre tett szert.